این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

سیستم های VRF

سیستم های VRF از تعدادی دستگاه داخلی که به یک یا چند پخش بیرونی متصل هستند تشکیل شده است. به طور معمول هر بخش بیرونی دارای ظرفیتی معادل ۸ تا ۱۶ اسب بخار است. هر چقدر میزان اسب بخار در هر سیستم بالاتر باشد، به تعداد کمتری دستگاه جهت نصب احتیاج بوده که این به معنای کارایی بالاتر، فضا و هزینه کمتر است. با وجودیکه هر واحدی در ساختمان شامل یک چرخه سرد کننده مستقل است، ولی همه واحدها به وسیله یک سیستم کنترلی به صورت هم زمان مدیریت می شوند. این موضوع مزیت مهمی برای مهندسین ساختمانی می باشد که بر روی پروژه های چند مرحله ای فعالیت می کنند.

سیستم های VRF به نسبت سبکتر می باشند و دیگر نیازی به استفاده از تکنیکهای مستحکم سازی سقف نمی باشد.علاوه براین سیستم لوله کشی جدید نیز مقرون به صرفه تر است، زیرا در سیستم VRF فضای بیشتری از طریق یک لوله واحد پوشش داده می شود. این سیستم موجب کاهش هزینه ها در ساختمان ها و آپارتمان های بزرگ می شود.

تلفیقی که در سیستم های VRF وجود دارد قابلیت استفاده از یک کنتور برق اصلی را امکان پذیر می سازد. اگرچه تفکیک و محاسبه هزینه های انرژی مصرف شده کاری دشوار است ولی در سیستم های چندگانه VRF اگر بجای گنجاندن هزینه های مصرف انرژی در اجاره بهای کلی، هزینه ها به صورت مجزا از مستجرین اخذ شود، در این صورت امکان دارد ساکنین یک مجتمع تشویق به صرفه جویی در مصرف انرژی گردند.

چالش بزرگی که برای صنایع تهویه هوا درسالهای آینده وجود خواهد داشت، تنها به تولید محصولاتی با راندمان بالا و مصرف انرژی کمتر محدود نخواهد شد، بلکه طراحی و ساخت سیستم هایی خواهد بود که با ترکیب تکنولوژی های مختلف، بتوانند در کل انرژی مصرفی بهبود دهند و به نظر می آید که در آینده سیستم های VRF به صورت چشمگیری مورد توجه قرار گیرد.

با ما در تماس باشید...

  • مشهد،خيابان سناباد چهـارراه پــل خـاكی،مقــابل تالار كسـری ،پـلاك 17
  • 051-38454040
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال پیغام

  ایمیل ارسال نشد !   Your email has been sent.
بالا